27 Aralık 2013, 19:06 - 
Uşak Üniversitesi nden  sosyal sorumluluk projesi

Uşak Üniversitesi nden sosyal sorumluluk projesi

Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri Topluma Hizmet dersi kapsamında çeşitli sosyal sorumluluk faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Daha önceki dönemlerde kan bağışı, yeşili koruma ve kırtasiye yardım kampanyaları gibi etkinlikler yapan Eğitim Fakültesi öğrencileri şimdide özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde eğitim faaliyetlerini sürdürmeye çalışan öğrencilere yardım elini uzattı.

Prof. Dr. Sait Çelik,  Yrd. Doç. Dr. Ali Galip Baltaoğlu’ nun yürüttüğü Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Toplumsal Hizmet Uygulamaları Dersleriyle sosyal sorumluluk bilincinin kazanılmasında ve yaygınlaştırılmasında beceri kazanmaktadırlar.

Sosyal bilgiler öğretmenliği bölümünde Araştırma Görevlisi İlker Dere’nin denetiminde toplanan Kitap kırtasiye, giyim kuşam, ayakkabı,  temizlik ve hijyen maddelerini içeren yardım malzemeleri ihtiyaçları daha önceden belirlenen okullara gönderilmeye devam ediyor.

Son olarak Bitlis’in Tatvan ilçesi Ortaklar İlköğretim okuluna çeşitli kırtasiye,  kılık kıyafet, temizlik ve hijyen malzemeleri gönderildi. Ortaklar ilköğretim okulu öğretmeni Servet Yılmaz Uşak Üniversitesinden gelen yardımın kendisi için çok anlamlı olduğunu belirterek kendisinin de Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunu olduğunu söyleyerek kendi mezun olduğu üniversiteden gelen bu yardımın burada ki çocuklar için oldukça gerekli olduğunu belirterek üniversite yönetimine ve öğrencilere teşekkür etti.

Yardıma katkı sunan öğrenciler ise yarın kendilerinin de Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde öğretmenlik yapacaklarını bildiklerini ifade ederek yardımlaşma kültürüne katkı sağlamak ve bu kültürü yaygınlaştırmak amacıyla bu dersin önemine değindiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Sait Çelik Topluma hizmet dersi öğretmen adaylarına toplumsal sorumluluk bilincini kuramsal ve uygulamalı olarak kazandırmakta ve bu uygulamalar sırasında değerler eğitiminin geleceğin öğretmen adaylarına kazandırıldığını ifade etti. Çelik, ayrıca bu tür eğitim faaliyetlerinin gerek sosyal sorumluluk kazanımı gerekse öğrencilerin kardeşlik duygularının gelişimi adına önemli bir etkinlik olduğunu dile getirerek Uşak Üniversitesi olarak hem bölgemizin hem ülkemizin sorunları üzerine eğildiklerini ve buna yönelik çalışmalar ve uygulamalar geliştirdiklerini sözlerine ekledi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Ege'de Yenigün hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
ÖĞRENCİLERE ERASMUS PLUS PROJESİ İLE ALMANCA EĞİTİMİ BAL’A TUZ KATMAYALIM AKMONYA DIŞ TURİZMDE FARK YARATIYOR İLİMİZDE PAZAR GÜNÜ BÖLGESEL AMATÖR LİGİ VE 1.AMATÖR DE FUTBOL ŞÖLENİ VAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
Site Yöneticisi
BAL’A TUZ KATMAYALIM
 
FOTO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 

İzinsiz Alinmasi yasaktir..2013

Adres : Islice Mahallesi Ismetpasa Caddesi No: 65 Kat: 3 UŞAK (Tiritoglu parkı karşısında TEB bankasi yanı, Karahan sigortasını üstü)
Tel :(0276) 223 30 30